Kurs bezpiecznej jazdy odcinek 1

Kurs bezpiecznej jazdy

Przedstawiamy pierwszy odcinek video kursu z serii „Kurs bezpiecznej jazdy”. Podczas krótkiego szkolenia, które poprowadzi Marcin Turski, instruktor doskonalenia techniki jazdy z 15-letnim doświadczeniem , dowiecie się na czym polega bezpieczna jazda samochodem oraz dlaczego tak istotna jest prawidłowa pozycja za kierownicą.

Jak podkreśla Marcin Truski, bardzo często spotyka się ze stwierdzeniami od kierowców, że nie wie, jak powinno się zachować, gdy ktoś zajedzie drogę, w momencie, jak ktoś wyprzedza w niedozwolonym miejscu lub, gdy droga jest nieośnieżona. Na większość takich sytuacji nie mamy wpływu, ale dzięki video szkoleniom, a przede wszystkim praktyce, dowiemy się, jak radzić sobie z konsekwencjami nieprzewidzianego zachowania innych kierowców i naszego samochodu.

Należy pamiętać, że ten kurs to tylko wiedza teoretyczna. Nic tak nie pomoże, jak doskonalenie umiejętności  podczas codziennej jazdy i konsekwencja naszego działania.


W tym odcinku dowiecie się, jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja za kierownicą samochodu, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Najważniejsze informacje, na czym prawidłowa postawa za kierownicą:

  • podstawą swobodnego operowania za kierownicą są luźne ręce i prawidłowa pozycja
  • należy ustalić dwie odległości: nóg od pedałów oraz rąk od koła kierownicy
  • ręce na kierownicy powinny być cały czas lekko ugięte
  • pasy powinny przechodzić przez twarde części naszego ciała
  • plecy powinny być w pełni oparte o fotel
  • im więcej punktów stycznych z samochodem tym większe wyczucie pojazdu lepsza kontrola nad samochodem

 

Chcesz spróbować swoich sił za kierownicą naszych super samochodów? Marzy Ci się jazda Ferrari lub Lamborghini? A może pragniesz poćwiczyć technikę bezpiecznej jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów? Sprawdź naszą ofertę!  https://motoprezent.pl/