Najlepszy samochód dla kobiety – jak wybrać, polecane modele

W przestrzeni publicznej można usłyszeć, że przy wyborze samochodu kobiety zwracają uwagę na kolor lakieru. Z pewnością odcień ma jakieś znaczenie, natomiast takie stwierdzenie jest stereotypem. Dużo ważniejsza jest dla kobiet wszechstronność i praktyczność. Oczywiście nie istnieje jeden idealny samochód dla kobiety, ponieważ przy wyborze należy kierować się indywidualnymi potrzebami. Jednak można wymienić kwestie, które przy wyborze auta dla większości kobiet są najistotniejsze.

Jakiego samochodu szukają kobiety – podstawowe kwestie

Nie ma jednego przepisu na najlepszy samochód dla kobiety. Natomiast faktem jest, że przy wyborze auta panie kierują się innymi czynnikami niż mężczyźni. Pośród parametrów mających znaczenie są wielkość i niezawodność auta, bezpieczeństwo i komfort podróży oraz... a jakże... wygląd:

  • * Wielkość – najczęściej dobry samochód dla kobiety jest mały i zwrotny. To auto idealne do poruszania się w zatłoczonej przestrzeni miejskiej, gdzie coraz trudniej o miejsce parkingowe.
  • * Niezawodność – wbrew temu, co się może wydawać, kobiety zwracają baczniejszą uwagę od mężczyzn na awaryjność marki i modelu samochodu.
  • * Bezpieczeństwo – z zasady kobiety zasiadające za kierownicą jeżdżą bezpieczniej od mężczyzn. Brawurowa jazda zazwyczaj ich nie dotyczy. Dlatego można zrozumieć, że również przy wybieraniu auta zwracają uwagę na kwestię bezpieczeństwa.
  • * Komfort – z zasady bogatsze wyposażenie to większe ryzyko usterki. Natomiast niepodważalnym faktem jest, że dodatkowe elementy wyposażenia mają pozytywny wpływ na wyższy komfort podróży. Dlatego samochód dla kobiety często jest wyposażony w podgrzewaną szybę, automatycznie podnoszoną klapę bagażnika czy elektryczne lusterka. Zwłaszcza podczas jazdy w warunkach miejskich pomaga także automatyczna skrzynia biegów.
  • * Wygląd – nie jest najważniejszy, ale oczywiście kobiety chcą poruszać się ładnym autem. Dotyczy to nie tylko koloru lakieru, ale także kształtu nadwozia czy estetycznego wnętrza.

Przeczytaj też: "Prezent na Dzień Mamy dla... "motomamy""

Najlepsze samochody dla kobiet

Najlepsze samochody dla kobiet – przegląd modeli

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, również samochód dla kobiety powinien być wybierany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji. Natomiast nie przeszkadza to we wskazaniu modeli, które budzą spore zainteresowanie kobiet. Ze względów praktycznych przede wszystkim wskazać trzeba tutaj na dwie kategorie samochodów:

  • * Samochody miejskie – to auta łatwe w prowadzeniu oraz manewrowaniu. Pośród samochodów miejskich warto zwrócić uwagę na następujące modele: Toyota Yaris, Opel Corsa, Ford Fiesta czy Fiat 500.
  • * Samochody rodzinne – kompakty są większe, natomiast równie popularne. To dobry wybór zwłaszcza dla kobiet mających rodziny. Kompakt posłuży przy wożeniu dzieci do szkoły i przewożeniu zakupów. Dlatego obok bardziej przestronnej kabiny znaczenie ma pojemniejszy bagażnik. Przydaje się też bogatsze wyposażenie i wszelkie systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Również w tej kategorii można wymienić wiele aut, a wśród nich modele takie jak Ford Focus, Volkswagen Golf, Audi A4 czy BMW serii 3.

Przeczytaj też: "Prezent na Dzień Mężczyzny – co kupić mężczyźnie na 10 marca?"

Sportowe samochody dla kobiet – tak, ale na torze

Większość kobiet w mniejszym stopniu ceni auta sportowe. Jest to jednak w pełni zrozumiałe. Należy podkreślić, że nie są to auta zbyt praktyczne i użyteczne. Oprócz tego to samochody pozwalające rozwijać naprawdę duże prędkości, a kobiety raczej cenią sobie bezpieczną jazdę i rzadziej od mężczyzn przekraczają przepisy.

Jeżeli kobieta lubi szybką jazdę, zamiast dynamicznego pokonywania ulic i dróg, wybiera tory wyścigowe. Od kilku lat regularnie rośnie liczba kobiet, które cenią sobie przejażdżki na torach wyścigowych za kierownicą sportowych samochodów. Oczywiście w MotoPrezent jesteśmy do tego przygotowani, oferując nie tylko zniżki i promocje, ale także uzupełniając park maszynowy o auta, o które najczęściej pyta płeć piękna.

Często pierwszym wyborem kobiet jest Ferrari. Dlatego do wyboru jest jazda po torze Ferrari F430 czy Ferrari 458 Italia. Oczywiście jest to tylko niewielka część dostępnych aut. W garażu na kobiety (i mężczyzn) czekają między innymi modele Audi, Porsche, Lamborghini i wiele innych.

Przeczytaj też: "Porsche 911 Carrera T – czym różni się od zwykłej Carrery?"