Najszybsze samochody świata – TOP 5

Jeżeli tutaj jesteś, najwyraźniej interesujesz się szybkimi samochodami. Oczywiście dla każdego z nas szybki samochód może oznaczać coś innego, ale na pewno nie mówimy tutaj o modelach, które mogą rozpędzić się do blisko 200 km/h. Faktem jest, że na co dzień takie samochody są w pełni wystarczające. Jednak w tym artykule skupimy się na autach, które uznawane są za najszybsze samochody świata.

Najszybszy samochód na świecie – Bugatti Chirona Super Sport 300+

Już na wstępie musimy zaznaczyć, że lista, która zawiera w sobie najszybsze samochody świata, dynamicznie się zmienia. Mimo iż są to auta, które na co dzień większości nie są niezbędne, oczywiście nie są też przeznaczone dla zwykłej grupy odbiorców, ale celebrytów, sportowców i innych gwiazd, które mogą sobie pozwolić na zakup samochodu za gigantyczne pieniądze.

Należy pamiętać, że przy produkcji superszybkich samochodów pracują dziś nie tylko producenci aut. Samo użycie najlepszych materiałów to zbyt mało. Wymagana jest współpraca z ekspertami od innowacyjności czy aerodynamiki. Często firmy motoryzacyjne współpracują także z przemysłem lotniczym.

Bugatti Chiron
VauxfordCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Za najszybszy supersamochód na świecie należy uznać model Bugatti Chirona Super Sport 300+. Rekordowa prędkość, jaką udało się osiągnąć tym pojazdem podczas jazdy na torze, to wynik na poziomie ponad 490 kilometrów na godzinę. Warto zauważyć, że model ten wyprodukowano wyłącznie w liczbie 30 egzemplarzy. Niestety, jeżeli jakimś cudem możesz pozwolić sobie na samochód o wartości nawet 4 mln dolarów, teraz musisz go już szukać wyłącznie na rynku wtórnym. Bugatti poinformowało bowiem, że ostatni zamówiony model trafił już do właściciela.

Oczywiście osiągnięcie rekordowej prędkości wymagało wprowadzenia kilku zmian. Dlatego model Super Sport 300+ względem wersji standardowej wydłużono o 25 cm. Rzecz jasna poprawiono aerodynamikę i jednostkę napędową. W tym wariancie jest to 8-litrowy silnik W16 o mocy 1600 KM. Oprócz tego wprowadzono nowy system zarządzania temperaturą silnika i skrzyni biegów, czy zmniejszono masę pojazdu.

Inne najszybsze samochody na świecie z TOP 5:

Hennessey Venom F5
Alexander MiglCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Pojedynki na torze. Sprawdź, który samochód jest szybszy!

Bardzo możliwe, że wraz ze swoimi znajomymi zastanawiasz się, który samochód jest szybszy. Teraz możesz sam rozstrzygnąć te spory i przetestować szybkie auta na torze wyścigowym. Wystarczy, że wybierzesz pojedynki samochodów. W MotoPrezent dajemy taką możliwość.

Przeczytaj też: "Marka włoskich samochodów sportowych: Lamborghini"

Możesz nawet pójść dalej i przetestować trzy pojazdy lub więcej z najpopularniejszymi modelami np. Lamborghini Gallardo vs. Ferrari F430 vs. Nissan GTR. Przekonaj się, że pojedynki samochodów to doskonały sposób na sprawdzenie i porównanie możliwości sportowych aut. Jednocześnie zrealizujesz swoje marzenia i pasje!