Prezent na 20. urodziny – użyteczny, kreatywny, oryginalny

Wybór prezentu urodzinowego zawsze jest nie lada wyzwaniem. Nie inaczej jest, jeżeli jest to prezent na 20. urodziny. Wynika to z szerokiej oferty i licznych pomysłów, jakie mogą rodzić się w głowach osób, które chcą podarować prezent dla osoby obchodzącej 20. urodziny. Często decydujemy się na zwykły upominek, co oczywiście nie musi być złym pomysłem. Zwłaszcza jeżeli jest to prezent przemyślany, który odpowiada zainteresowaniom jubilata lub jest w jakimś sensie praktyczny. Jednak prezent na urodziny dla 20-letniej osoby może być też wyjątkowy i oryginalny.

Jaki prezent na 20. urodziny?

Prezent na 20. urodziny wcale nie musi być sztampowy. Warto wykorzystać, że są to osoby, które wkroczyły już w etap dorosłości. Niemniej jednak często jest to zwykły prezent codziennego użytku.

  • * Przykładowe prezenty dla 20-letniej dziewczyny: książka lub zakładka do książki, kosmetyczka, świeca zapachowa, kalendarz, biżuteria, zestaw do pielęgnacji dłoni, cyfrowa ramka do zdjęć, zestaw do wina, zestaw kosmetyków, zestaw do szkicowania, personalizowany kubek.
  • * Przykładowe prezenty dla 20-letniego chłopaka: oryginalny ręcznik, kolorowe skarpetki, imprezowe kieliszki, karafka na whisky z grawerem, dysk zewnętrzny, zestaw survivalowy, zegarek sportowy, słuchawki, zestaw narzędzi do modelowania, zestaw barmański.

Przeczytaj też: "Prezent na Dzień Mężczyzny – co kupić mężczyźnie na 10 marca?"

Kreatywne i wyjątkowe prezenty dla dwudziestolatki

Młodzi ludzie są z natury kreatywni. Oprócz tego przykładają sporą wagę do zdrowego stylu życia. Jeżeli jubilatka w wieku 20 lat również wykazuje takie zainteresowania, warto to wykorzystać i podarować coś praktycznego.

W przypadku prezentu na 20. urodziny dla dziewczyny na pewno sprawdzą się najróżniejsze kursy, które wpisują się w obszar zdrowia, urody oraz dietetyki. W ten sposób młoda kobieta poszerzy swoją wiedzę z interesującej ją tematyki. Problemu nie ma również przy innych zainteresowaniach kobiet (np. kurs florystyki, szycia, przedstawiciela handlowego, animatora wolnego czasu). Sprawdzą się też zajęcia z jogi czy warsztaty medytacji. Dużą zaletą takich kursów jest fakt, że obecnie nie muszą one odbywać się w formie stacjonarnej. Jak najbardziej mogą mieć również formę online.

Oczywiście prezenty dla młodej kobiety mogą być bardziej energiczne. Zwłaszcza że wiele współczesnych kobiet chętnie korzysta z atrakcji, które przywodzą na myśl zainteresowania mężczyzn. Dobrym przykładem jest wizyta na strzelnicy.

Jeżeli natomiast prezent ma być romantyczny, dobrym wyborem może być wspólny dzień w SPA, kupon na pielęgnacyjne dla dwojga, kąpiel w jacuzzi czy masaż. Rzecz jasna nie może zabraknąć kwiatów i słodkości, czy idąc dalej – romantycznej kolacji.

Prezent na 20 urodziny

Oryginalny prezent na 20. urodziny dla chłopaka

Ogromny wybór wyjątkowych i oryginalnych prezentów jest także w przypadku młodych mężczyzn. Jeżeli jest to miłośnik adrenaliny i mocnych wrażeń, na pewno jako prezent na dwudzieste urodziny dla chłopaka sprawdzi się voucher na skok ze spadochronem, skok na bungee, lot akrobatyczny czy flyboard. Wybrać można również lot motoparalotnią, awionetką, balonem czy wiatrakowcem.

Młodzi aktywni mężczyźni będą także usatysfakcjonowani sportowymi atrakcjami. Dobrym przykładem jest wspinaczka na ściance lub wspinaczka skałkowa. Na pewno sprawdzi się wizyta na strzelnicy czy lot w tunelu aerodynamicznym. Natomiast połączeniem dobrej zabawy i aktywnego spędzania czasu jest wizyta w Energylandii lub innym parku rozrywki bogatym w kolejki górskie czy atrakcje wodne.

Oczywiście również w przypadku 20-letnich mężczyzn można wykorzystać ich zainteresowania lub plany zawodowe. Dlatego także tutaj można pomyśleć o najróżniejszych kursach (np. kurs kelnerski, kurs warzenia piwa, kurs gotowania).

Przeczytaj też: "Najlepszy prezent motoryzacyjny dla chłopaka – za voucher facet będzie jadł Ci z ręki!"

Motoryzacyjne prezent dla 20 latka

Jazda po torze – wyjątkowy i oryginalny pomysł na prezent na 20. urodziny

Jazda po torze to prezent wybierany zwłaszcza dla mężczyzn. Niezależnie od tego dla kogo jest to voucher – syna, brata, chłopaka czy męża – na pewno będzie dobrym wyborem dla miłośnika szybkich samochodów. Dla większości kierowców jest to jedyna szansa, aby zasiąść za kierownicą sportowego auta i pokonać kilka czy kilkanaście okrążeń po wybranym torze wyścigowym.

Moto Prezent przygotowało szeroką ofertę jazdy po torze wyścigowym. Dotyczy to torów zlokalizowanych na terenie całego kraju, ale także bogatej oferty dostępnych modeli, których w garażu firmy jest kilkadziesiąt. Do wyboru jest jazda po torze Lamborghini Gallardo, Lamborghini Huracan, Audi R8, BMW i8, Nissanem GTR, Subaru Imprezą, BMW M4, Chevroletem Camaro, Fordem Focusem RS i wieloma innymi autami o sportowym zacięciu.

Oczywiście przejażdżka po torze będzie również doskonałym prezentem na 20. urodziny kobiety. Bez wątpienia taki prezent może być dużo bardziej trafiony aniżeli niepotrzebny i niepraktyczny gadżet. Wręcz przeciwnie – jubilat otrzyma prezent, który na długo zostanie mu w pamięci.

Przeczytaj też: "Prezent dla szefa – co podarować przełożonemu?"