Prezent na imieniny dla mężczyzny – co kupić prawdziwemu facetowi?

Trzeba sprawiedliwie przyznać, że tradycja imienin zanika, zwłaszcza wśród młodszych mężczyzn, aczkolwiek nie zawsze jest to regułą. Odsetek mężczyzn, którzy nadal świętują imieniny, jest większy wśród starszych osób. W takiej sytuacji, jeżeli są to imieniny bliskiego mężczyzny – męża, chłopaka, narzeczonego, syna, ojca czy dziadka – warto zastanowić się nad prezentem. Oczywiście prezent na imieniny dla mężczyzny wcale nie musi być sztampowy. Jak najbardziej można rozważyć coś wyjątkowego i oryginalnego.

Prezent dla faceta na imieniny – propozycje

Bardzo często prezent na imieniny dla mężczyzny jest typowym upominkiem. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Jest wiele rzeczy, które można i wypada wręczyć mężczyźnie na jego imieniny. Poniżej kilka często wybieranych upominków:

 • * wytrawny trunek (np. dobra whisky),
 • * przydatne akcesoria (np. spinki do mankietów, jedwabna lub bawełniana poszetka, portfel),
 • * książka,
 • * sprzęt elektroniczny,
 • * kosmetyki,
 • * biżuteria,
 • * karafka i kieliszki,
 • * element garderoby (np. pasek ze skóry, skórzane rękawiczki, krawat, sweter, elegancka koszula, szalik, koszulka z nadrukiem).

Ekstremalny prezent na imieniny dla mężczyzny – jazda po torze, skok na bungee, skok ze spadochronem

Jeżeli mężczyzna nie ma problemów kardiologicznych, a także lubi dawkę adrenaliny, warto rozważyć wyjątkowy, nawet ekstremalny prezent na imieniny. Z takiego upominku na pewno zadowoleni będą młodsi mężczyźni. Wymienić można tutaj na przykład skok na bungee, skok ze spadochronem czy lot paralotnią. Natomiast dla każdego mężczyzny bez wyjątku, również w starszym wieku, dobrym pomysłem będzie voucher na jazdę po torze wyścigowym za kierownicą sportowego samochodu.

Prezent na imieniny

Voucher na jazdę po torze wyścigowym w MotoPrezent z okazji imienin

Jazda po torze powinna przypaść do gustu każdemu miłośnikowi motoryzacji. Kierowca prowadzący sportowy samochód może rozpędzić się do prędkości znacznie przekraczającej limity na polskich drogach, nawet jeżeli są to autostrady. To wszystko przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa.

Żeby prowadzić sportowy samochód po torze wyścigowym, wystarczy mieć ważne prawo jazdy. W innym wypadku można zasiąść na fotelu pasażera, a stery przejmie zawodowy kierowca. Wbrew temu, co się może wydawać, również ta forma jazdy po torze może przysporzyć niezapomnianych emocji. Ostry ślizg czy drift to dla takiego kierowcy nic trudnego.

Przeczytaj też: "Co to jest drift i jak robić to dobrze?"

W garażu MotoPrezent znajduje się kilkadziesiąt samochodów sportowych. Dlatego możliwa jest m.in. jazda po torze Lamborghini (m.in. Gallardo i Huracan):

 • * Lamborghini Huracan – silnik V10 5,2 l o mocy 610 KM;
 • * Lamborghini Gallardo – silnik V10 5,2 l o mocy 570 KM.

W ofercie dostępne są także modele innych marek: m.in. Honda, Ferrari, Chevrolet, Audi, Ford, Nissan, Dodge, BMW, Mitsubishi, Aston Martin czy Subaru.

Jako prezent na imieniny dla mężczyzny jazda po torze sprawdzi się więc znakomicie. Szczególnie że solenizant może sam wybrać samochód, jakim chce pokonać tor wyścigowy. Ma też do wyboru jeden z kilkudziesięciu torów w całej Polsce. Wystarczy podarować mu voucher możliwy do realizacji w dowolnym terminie, kiedy tylko odbywają się eventy na torach motoryzacyjnych.

Przeczytaj też: "Lamborghini Huracan Sterrato – terenowe superauto"

Pojedynki na torze, a może jazda ulicami miasta?

Natomiast oferta MotoPrezent nie ogranicza się wyłącznie do jazdy po torze wyścigowym wybranym autem. W ofercie są też:

 • * pojedynki samochodów na torze (np. Audi R8 V10 i Lamborghini Gallardo, Subaru Impreza WRX i Mitsubishi Lancer EV0 10, Ferrari F430 i Audi R8 V10, Nissan GTR i KTM X-Bow);
 • * jazda ulicami miast (m.in. Ferrari F430, Lamborghini Gallardo, Nissan GTR, Audi R8).

Oferta jest więc szeroka i zróżnicowana, a taki prezent na imieniny dla mężczyzny na pewno trafi w jego gusta. Każdy mężczyzna znajdzie tutaj coś dla siebie. Karta podarunkowa to doskonały pomysł na prezent z jeszcze jednego powodu. Jest rozwiązaniem uniwersalnym i łatwym w zamówieniu. Co istotne, można ją zamówić nawet na kilka godzin przed przyjęciem imieninowym.