Luksusowe marki samochodów – TOP 5

Słyszysz: auta luksusowe, myślisz: Rolls-Royce, Bentley, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati czy Aston Martin. Oczywiście każdy może mieć swój własny ranking aut luksusowych, podobnie jak zegarków i innych dóbr. W tym artykule skupimy się na rankingu World Luxury Association. Wprawdzie jest to samozwańcza organizacja międzynarodowa, ale zajmująca się i prowadząca różne działania w obszarze dóbr luksusowych. Dlatego bierzemy pod lupę najbardziej luksusowe marki samochodów na świecie. Zwłaszcza że wiele modeli przywoływanych marek czeka na Ciebie w parku maszyn MotoPrezent.

Rolls-Royce

Biorąc pod uwagę wszystkie najbardziej luksusowe marki samochodów na świecie, według World Luxury Association pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł należy się dla Rolls-Royce'a. Marka powstała w 1904 roku, a jej siedziba mieści się w Goodwood, w Wielkiej Brytanii.

Warto podkreślić, że Rolls-Royce (np. modele Phantom i Ghost) to nie tylko szlachetne materiały, najwyższa jakość i mocne silniki. Wszystkie samochody Rolls-Royce'a należącego do BMW są budowane ręcznie. Jeżeli zwrócić uwagę na elementy samochodów tej marki, na pewno należałoby wskazać na naturalne materiały w kabinie (m.in. drewno bukowe, dywaniki z wełny, skórzane fotele). Samochody marki mają także aluminiowe nadwozie, a okna są pokryte specjalnym filmem redukującym szumy.

logo rolls royca

Pozostałe luksusowe marki samochodów z TOP 5

* Bentley – marka należąca do koncernu Volkswagena, która również ma siedzibę na Wyspach (Crewe). Jednym z najbardziej znanych modeli tej luksusowej marki założonej w 1919 roku jest Bentley Continental. Bentleye są wykonywane ręcznie. Popularne są szczególnie limuzyny, chociaż marka w swoim portfolio ma nawet auta typu SUV (m.in. Bentyaga).
* Bugatti – marka, która została założona w 1909 roku, a jej siedzibą jest francuskie Molsheim. To kolejna marka luksusowa, która należy do koncernu VW. Samochody Bugatti są piękne, luksusowe i szybkie. Przypomnijmy, że Bugatti Chirona Super Sport 300+ to jeden z najszybszych samochodów na świecie, który rozwija prędkość przeszło 490 km/h. Wystarczy dodać, że wyprodukowano tylko 30 egzemplarzy tego modelu. To również jedne z najdroższych aut, a egzemplarz kosztował do 4 mln dolarów.
* Ferrari – marka, której fanom motoryzacji nie trzeba bliżej przedstawiać. Ferrari założono w 1938 roku, a siedzibą firmy jest włoskie Maranello. Popularne modele Ferrari to m.in. F430, Italia 458 czy F8 Tributo. Nie jest to reguła, ale niektóre modele z Maranello są produkowane w wersji limitowanej.
* Lamborghini – włoska marka założona w 1963 roku i z siedzibą w Sant’Agata Bolognese. To kolejna marka motoryzacyjna należąca do koncernu Volkswagena, a dokładniej do Audi. Jednym z najpopularniejszych modeli w historii jest Lamborghini Gallardo. Inne to m.in. Huracan, Aventador czy Urus. Z kolei Lamborghini Revuelto – następca Aventadora – to pierwszy model Włochów z silnikiem V12 ze wsparciem silnika elektrycznego.

Przeczytaj też: "Marka włoskich samochodów sportowych: Lamborghini"

Oczywiście nie są to wszystkie luksusowe marki motoryzacyjne. Wymienić należy jeszcze na przykład Maserati, Aston Martin czy Porsche.

Polecane produkty
Poprowadź Nissan GTR
Nissan GTR
Silnik:
3.8 V6
Moc:
485KM
Do 100km/h:
3.5 s
od 439,00 zł
Jazda po torze Lamborghini Gallardo
Lamborghini Gallardo
Silnik:
5.2L V10
Moc:
570 KM
Do 100km/h:
3.4 s
od 499,00 zł
Jazda po torze KTM X-BOW
KTM X-BOW
Silnik:
2.0 Turbo
Moc:
240KM
Do 100km/h:
3,9 s
od 299,00 zł
Jazda po torze Ferrari F430
Ferrari F430
Silnik:
4.3L V8
Moc:
490 KM
Do 100km/h:
4 s
od 499,00 zł
Karta podarunkowa
Karta Podarunkowa
 
 
 
od 200,00 zł
Jazda po torze Fordem Mustangiem
Ford Mustang 15'
Silnik:
3.7L V6
Moc:
305 KM
Do 100km/h:
5,5 s
od 369,00 zł
Jazda po torze Dodge Viper GTS
Dodge Viper GTS
Silnik:
8.4L V10
Moc:
640 KM
Do 100km/h:
3,6 s
od 599,00 zł

Luksusowe marki samochodów klasy premium w MotoPrezent

Jeżeli chcesz usiąść za kierownicą modelu wyprodukowanego przez jedną z najbardziej luksusowych marek świata, teraz masz taką możliwość. W MotoPrezent znajdziesz wiele szybkich i luksusowych samochodów, np.:

* Lamborghini: Lamborghini Huracan (silnik V10 o pojemności 5,2 l i mocy 610 KM), Lamborghini Gallardo (5,2 l V10, 570 KM).
* Ferrari: Ferrari F430 (4,3 l V8, 490 KM), Ferrari F12 Berlinetta (6,3 l V12, 740 KM), Ferrari 458 Italia (4,5 l V8, 570 KM), Ferrari California (4,3 l V8, 460 KM).
* Aston Martin: Aston Martin Vantage (4,8 l V8, 426 KM).

Przeczytaj też: "Ostatnie Lamborghini z silnikiem V12 – Invencible i Autentica"

Jeżeli więc interesuje Cię jazda Lamborghini Gallardo po torze, ewentualnie Huracanem, którymś z modeli Ferrari, Aston Martinem lub wieloma innymi supersamochodami, sprawdź ofertę MotoPrezent. Do wyboru masz modele najbardziej luksusowych marek samochodów na świecie, ale też dziesiątki innych (m.in. Audi, Ford, Chevrolet, Honda, Nissan). Możesz wybrać jazdę po jednym z kilkudziesięciu torów wyścigowych zlokalizowanych na terenie całej Polski i w dowolnym terminie, w którym organizowane są eventy motoryzacyjne.